bir hastalık anlamak o fetih yolunda ilk adımdır. Bir kadın belirtileri, etkileri ve tedavi o ile tutulmuş's bir hastalık bilmesi gerekir. Kadınların üreme sisteminde Kistler hangi onlar farkında olmalı nadir hastalıklardan birisidir.

Jinekolojik kistleri rahim, serviks ve vajina gibi kadının üreme sisteminin herhangi bir bölümünü büyümeye kistler vardır. Kistler çevre dokulara ayrı büyümek bir jelatin benzeri bir madde içeren keseler kapalıdır.

Skene kanal kistleri de periüretral bezleri denir Skene bezleri bulunur kistler vardır. kist Bu tür Skene bezleri enfeksiyon nedeniyle kanallarındaki tıkanıklıkları nedeniyle gelişir.

Kadının Skene bezleri

Skene bezleri de daha az vestibüler bezler ve periüretral bezleri denir. Onlar vajinal alanının üst kısmına üretranın açılmasına çevresinde bulunmaktadır. Bu bezler klitoris bağlı yumuşak doku oluşur. Cinsel uyarılma katılmaktadırlar. Cinsel uyarılma sırasında kan bu bezlerin doldurur.

Skene Kanal Kist Belirtileri

Küçük kistler, ancak asemptomatik olabilir büyük Skene kanal kistleri belirti görülmez. Idrar idrar yolu enfeksiyonu neden tutulabilir. idrar yolu enfekte olduğunda, bu durum bir kadın kendini idrara sık ve acil ihtiyaç olan bulabilirsiniz. idrar yaparken O da şiddetli ağrı hissedebilirsiniz. Ayrıca, o zor idrara çıkma başlamak bulabilirsiniz. işeme sırasında idrar vajinal alan üzerine damla olabilir. Tüm bu üretra doğru idrar kist blokları çünkü akış olur. Skene kanal kistleri ağrı ve inflamasyona yol açar, yumuşak apse neden olabilir. Bu durum ile, bir kadın ateş olabilir. Ayrıca teknik olarak disparoni denir cinsel ilişki sırasında ağrı görülebilir bir Skene kanal kisti olan bir kadın.

Skene Kanal Kist Tanı

Skene kanal kistleri pelvik muayene sırasında tespit edilebilir. pelvik muayene, doktor kist yeterince büyük, özellikle kist hissedebilirsiniz. bir kadının idrar yaparken ağrı gibi ya da cinsel ilişki sırasında semptomlar yakınıyor, bu Skene kanalı kistlerinin tanı yol açabilir. Skene kanal görüntüleri belki ultrasonografi yöntemi ile görülen kistler. Cytoscopy veya bir görüntüleme tüp yerleştirilmesi de tanı için kullanılabilir.

Skene Kanal Kistler Tedavisi

kistin büyüklüğü küçük ise ve size hiçbir belirtisi yoktur, tedavi gerekli olmayabilir. Ancak, kist idrara çıkma ağrı gibi büyük ve neden belirtiler varsa, o sırada kesenin semisolid içeriğini kaldırmak için kist üzerine küçük bir kesim yapabilir cerrahi veya doktorlar gerçekleştirmek için gerekli olabilir. Bazen Skene kanal kistleri yeterince rahatsızlık için büyük. Bu durumda bir ameliyathane ortamında bir cerrahi kistler kaldırmak için gereklidir. Bu bazen kabarma kist ve abse oluşumuna yol açar. Bu durumda, doktor birkaç gün antibiyotik kullanımı tavsiye edebilir. şişme kaybolduğunda, kist cerrahi olarak çıkartılır.

Kürtaj Clinic Florida . Dr James S. Pendergraft açtı Kürtaj hapı Florida danışmanlık tarama ve bulaşan hastalık hizmetleri ve cinsel laboratuvar danışmanlığı, aile planlaması, 1996 Mart ayında sağlayan bir dizi sağlık için kadınlar da dahil olmak üzere kürtaj kliniklerinde orlando, fizik muayene.