Kvapavky je sexuálne prenosné ochorenie, ktoré je spôsobené baktérií, a to ovplyvňuje hlien membrány predovšetkým rodidiel a močových ciest. Tieto časti zanítil bez vývoji ďalších symptómov. Je charakterizovaná akútnej hnisavý výtok a bolestivé alebo sťažené močenie. Vo väčšine ženy, kvapavka nemá žiadne príznaky. Kvapavka je vysoko nákazlivý, a to je spôsobené organizmu Neisseria gonorrhoeae. U mužov, toto ochorenie začína ako infekcie plavidlá, ktoré nesie moč a spermie, a u žien napáda krčok maternice. Ak toto zostáva neliečenej, kvapavka pravdepodobne vyústi do vážnejšej a zložitejšie zdravotný stav.

Opis choroby

Kvapavka postihuje všetkých ľudí akéhokoľvek veku, rasy, a sociálno-ekonomických úrovniach. Väčšina hlásených prípadov kvapavky prišiel z verejných kliník iba. Ale rovnako ako iné choroby, niektorí jedinci sú náchylnejší k tejto chorobe ako iní. Niektorí adolescenti a mladí dospelí sú skupiny s najväčšou riziko, pretože sú medzi jedincami, ktorí majú viac sexuálnych partneriek, a tými, ktorí používajú nie bariérovej antikoncepcie pri pohlavnom styku. Obaja muži a ženy môžu byť touto chorobou prostredníctvom rôznych spôsobov sexuálneho kontaktu správania. Tento typ ochorenia je ľahko odovzdávať, a ženy majú vysokú šancu na získanie choroby po len jeden pohlavný styk s infikovaným muž. Toto ochorenie môže byť tiež prenášaný z infikovanej matky na jej dieťa počas pôrodu.

Príčiny a príznaky ochorenia

Ako už bolo povedané, môže byť táto choroba prenášať ľahko. To môže šíriť prostredníctvom:

* Kontakt tekutín s infikovanou osobou

* Pohlavným stykom s infikovanou osobou

* Tam je tuk šanca, dobré 60 percent zmluvnej ochorenia s jedným pohlavný styk s nakazenou osobou. Tieto príznaky sa zvyčajne ukazujú deň, alebo len dva týždne po počiatočnej boja s chorobou. Avšak, tam sú určité limity, ktoré nevykazujú žiadne príznaky.

Tí, ktorí sú infikovaní s kvapavkou show nasledujúce príznaky:

* Časté a bolestivé močenie

* Bolestivé a opuchnuté urethra

* Silné, biele, nažltlé alebo krvavý výtok z penisu alebo vagina

* Nevoľnosť

* Zvracanie

* Horúčka

* Zimnica

* Bolesť pri styku

* Bolesť v krku a bolesti pri prehĺtaní pre orálny infekcie

* Rektálne svrbenie, rektálna výtok, a má neustále nutkanie na odstránenie črevá pre análny infekcie

* Pre ženy, sú symptómy sprevádzané bolesťou brucha a krvácanie z prieniku v menštruácie

Diagnostiku a liečbu ochorení

Počiatočného stavu kvapavky bude vychádzať z príznakov, sexuálnej histórie, a niekoľko rizikových faktorov a správania. Laboratórny test by tiež bolo potrebné na dokončenie diagnózy. Niektoré z týchto testov sú farbenie podľa Grama, ELISA alebo enzýmu imunoanalýzy, a DNA sondy test.

Antibiotiká sú hlavné lieky, ktoré sa používajú pri liečbe kvapavky, pretože sa jedná o bakteriálne ochorenie. Ale v poslednej dobe, tam sú niektoré byliny a minerály, ktoré sa používajú ako doplnok k liečbe tohto ochorenia. Tie môžu zahŕňať zinok, multivitamíny a minerálnych komplexov, vitamín C, a dokonca aj cesnak. Niektoré penicilín a deriváty penicilínu sa tiež používajú pre alopatickej liečbe kvapavky.