Mis on Chlamydia?

Klamüüdia on vormis suguhaiguse, mis on põhjustatud bakterite poolt. See on üks levinumaid sugulisel teel levivate haiguste (STD) maailmas kus 2,3 miljonile inimesele aastal ainuüksi USAs on nakatunud. Haigus on levinud ka Lõuna-Ameerikas, Euroopas ja Kagu-Aasias. Hulgas sugulisel teel levivate haiguste klamüüdia on kõige sagedamini esinev STD inimestel. Haigust põhjustab bakter Chlamydia trachomatis'e, mis kuulub bakterite pere chlamydiaceae ... Kuigi see perekond on leida paljude elusorganismide klamüüdia trachomatis'e on ainult leitud inimesele.

Haiguse leviku ja selle tüsistuste

Chlamydia trachomatis'e on edastatud ajal tupe, päraku-ja suuseksi. Lisaks bakterite võib kanduda emalt lapsele sünnituse ajal. Naistele, 75 protsenti neist, kellel on bakterite emakas ei eksponeerita sümptomeid ja ei pruugi teada, et nad on nakatunud. Klamüüdia võib ravida antibiootikumidega, kuid kui see on ravimata, võib see levida ülemiste suguteede, põhjustades vaagna põletikuline haigus. Ja pikemas perspektiivis võib see põhjustada raskeid reproduktiiv-ja muude terviseprobleemide tõsised tagajärjed. Bakter on ka teada, et põhjustada pimedaksjäämist kui ravimata, moodustades nii palju kui 15 protsenti juhtumite pimedus üle kogu maailma.

Vaatamata antibiootikumide olemasolu, mida saab kergesti ravida haigusi nagu asitromütsiini, doksütsükliin, tetratsükliin, ja erütromütsiin, haigus püsib endiselt teatud maailma osades peamiselt seetõttu, et haiguse sümptomeid esineb vaid selle kaugele, ning siis see haigus on juba raske ravida. Sage Infektsioonid tulenevalt Chlamydia

Mõned maailma ei ole nõuetekohane teadlikkust haigusest ja selle tulemusel, hügieenitingimuste halvendaks nende jaoks, kes on mõjutatud. Need tervisega seotud tingimused on järgmised:

1). Emakakaelapõletik. See haigus mõjutab umbes 5-70 protsenti naiste hulgas. See mõjutab naiste üsas, mis viib nad välja vaagna põletikulised haigused. Vaagna põletikuliste haiguste võib põhjustada löövet sisekülgedel suguelundid, mis võib põhjustada tüsistusi nagu krooniline väikevaagna valu, raskusi kavandades, munajuhade raseduse ja muud riskantne komplikatsioonid raseduse ajal. Naised, kes on nakatunud klamüdioosi vägagi ohus muutub nakatunud HIV. Kuigi sümptomid näitavad üles hilja klamüüdia, haiguse sümptomid on järgmised: ebatavaline eritis tupest, kõhuvalu, valu seksuaalvahekorra ajal, palavik, valulik urineerimine ja tung urineerida pigem sagedamini.

2). Pimedus. Pimedus alates klamüüdia moodustasid 15 protsenti pimedus maailmas kümme aastat tagasi, kuigi viimastel aastatel on see näitaja langenud veidi üle 3 protsendi. Silmapõletik võib edastada hõõrudes silmi sõrmede, jagamise rätikud ja muud rõivad, ja köhimine ja aevastamine. 3). Reactive artriit. See on trio vaeguste koosneb artriit, konjunktiviit, ja uretriit.

4). Postnataalse infektsioonid. Ema, kes on nakatunud klamüdioosi saab haigust edasi anda oma lapse ja mõju lapse avaldub nagu kopsupõletik, pimedus, konjunktiviit, mõnikord võib põhjustada aborti ja enneaegset sünnitust.

Dr James S. Pendergraft avas abort kliinikus Floridas märts 1996 pakkuda kõiki tervishoiu naistele, sealhulgas Abortide Kliinikumi , füüsilise läbivaatuse, pereplaneerimise, nõustamine, labori teenuseid.